ZA SZYBKO... STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

ZA SZYBKO... STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 16.09.2020

Policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 4 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 36-latek, który pędził motocyklem Aleją Niepodległości z prędkością 168 km/h.

Tylko wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli 4 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich, a jednocześnie rekordzista został zatrzymany do kontroli tuż po 15, na Alei Niepodległości. 36-latek jechał motocyklem z prędkością 168 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, przekroczył prędkość na ulicy Wysockiego. 61-letni kierowca forda na "pięćdziesiątce" jechał z prędkością 102 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 52 km/h. 20 minut później, na tej samej ulicy, 53-letni kierowca saaba, przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Ostatni z kierowców, który pożegnał się z prawem jazdy to 46-letni białostoczanin. Mężczyzna jechał aleją Niepodległości z prędkością 124 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Wszystkim kierowcom zatrzymano prawo jazdy.
 
Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.