UWAGA! OSZUŚCI WCIĄŻ DZIAŁAJĄ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! OSZUŚCI WCIĄŻ DZIAŁAJĄ

Data publikacji 07.08.2019

Oszuści nie odpuszczają i wciąż próbują okradać, tym razem podając się za policjanta. Apelujemy o rozwagę i czujność przy podawaniu jakichkolwiek osobistych danych.

Białostocka policja tylko wczoraj odnotowała pięc usiłowań oszustwa na "policjanta". W każdym z przypadków mężczyzna podający się za policjanta, informował, że hakerzy zajmują konta bankowe i prosił o podanie danych personalnych i numeru konta bankowego celem weryfikacji, czy z jego konta zostały wypłacone pieniądze. Na szczęście białostoczanie zachowali rozwagę i zadzwonili na numer 112

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Jako oficerowie policji przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy. Oszuści mogą nas informować o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa.

Nie przekazujmy nikomu pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym! W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112.