Poszukiwany listem gończym zgłosił się na komendę - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Poszukiwany listem gończym zgłosił się na komendę

Data publikacji 08.04.2021

Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali 6 poszukiwanych. Jeden z nich wiedząc, że szukają go organy ścigania, wrócił do kraju i sam zgłosił się na komendę. Jak się okazało 44-latek poszukiwany był listem gończym za oszustwo. Teraz najbliższe dwa lata spędzi w areszcie.

Tylko wczoraj mundurowi zatrzymali 6 poszukiwanych. Pierwszy z nich to 44-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Mężczyzna przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się przez dwa lata poza granicami kraju w Belgii. Wczoraj 44-latek wraz z bagażem osobiście zgłosił się do białostockiej komendy. Mundurowi ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest przez sąd listem gończym za oszustwo. Jak oświadczył 44-latek tuż po powrocie do kraju stawił się w zakładzie karnym informując, że jest poszukiwany. Tam jak twierdził funkcjonariusze nie mieli informacji na ten temat. Ostatecznie mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

Kolejny poszukiwany wpadł w ręce dzielnicowych z białostockiej dwójki tuż po 15 na osiedlu Białostoczek. Mundurowi zauważyli mężczyznę, który nie miał na twarzy założonej maseczki. Wylegitymowany 41-latek okazał się poszukiwany przez sąd za uporczywe nękanie. Mężczyzna ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Dwóch innych poszukiwanych wpadło w ręce kryminalnych z białostockiej dwójki dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Do tego zdarzenia doszło na osiedlu Wysoki Stoczek. W jednym z mieszkań mundurowi zastali 38 i 41-latka. Pierwszy z nich poszukiwany był w związku z pobiciem, do którego doszło pod koniec stycznia. Natomiast 41-latek poszukiwany był do sprawy usiłowania kradzieży elektronarzędzi.

Dwaj pozostali mężczyźni poszukiwani byli do odbycia kary 3 dni aresztu i 2 miesięcy pozbawienia wolności.