PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, włączyli się do policyjnych działań „Prędkość". Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości.

Wczoraj, na terenie całego powiatu białostockiego, policjanci z drogówki przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. 

W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu, 43 policjantów skontrolowało 218 pojazdów. Mundurowi ujawnili w sumie 168 przekroczeń prędkości. 2 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli po 16, na ulicy Jana Pawła II. 37-latek jechał renault z prędkością 102 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". W tym samym miejscu, przed 18, na policyjny radar wpadł kierowca opla. 31-latek jechał z prędkością 106 kilometrów na godzinę. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.