10 KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

10 KIEROWCÓW STRACIŁO PRAWA JAZDY

Data publikacji 06.04.2021

Tylko w miniony weekend, policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy 10 kierowcom. Wszyscy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W świąteczny weekend, aż 10 użytkowników dróg straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w sobotę, tuż po 19. 28-latek jechał oplem ulicą Kleeberga z prędkością 123 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców straciło uprawnienia w sobotę, przed 22 na ulicy Zwierzynieckiej. 27-letni kierowcy bmw przekroczyli dozwoloną prędkość kolejno o 54 i 58 kilometrów na godzinę. W niedzielę tuż po 9, na policyjny radar wpadł kierowca volvo. 39-latek jechał Sosabowskiego z prędkością 130 kilometrów na godzinę, gdzie również obowiązuje "siedemdziesiątka". Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 kilometrów na godzinę. Zaś w poniedziałek o 11 w Michałowie, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę subaru. 45-latek jechał z prędkością 124 kilometrów na godzinę. Pozostali kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość od 53 do 60 kilometrów na godzinę. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Apelujemy o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze.