POLICJANCI Z GRUPY SPEED ZATRZYMALI DWÓCH MOTOCYKLISTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI Z GRUPY SPEED ZATRZYMALI DWÓCH MOTOCYKLISTÓW

Data publikacji 02.03.2021

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy jechali bez tablic rejestracyjnych. Młodzi kierowcy w wieku 19 i 16 lat nie mieli też uprawnień do kierowania takimi pojazdami i uciekali. Policjanci nie dali im żadnych szans. Popisy motocyklistów zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

W minioną sobotę, pod Łyskami, kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z grupy Speed, nagrała niebezpieczną jazdę młodych motocyklistów. Wybrali się oni na przejażdżkę drogą serwisową, wzdłuż ekspresowej "ósemki". Policjanci postanowili skontrolować dwa poruszające się bez tablic rejestracyjnych motocykle. Wtedy, ich kierowcy nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczęli uciekać. W czasie ucieczki, wykonywali niebezpieczne manewry i mieli trudności z opanowaniem jednośladów.  Jeden z uciekinierów stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Okazał się nim 19-latek. Drugi 16-latek, po chwili też był w rękach policjantów. Podczas kontroli okazało się, że obaj są mieszkańcami gminy Juchnowiec Kościelny i nie posiadają wymaganych uprawnień do kierowania motocyklami. 19-latek będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Losem młodszego zajmie się sąd rodzinny. 

Opis filmu: Na początku pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Nagranie z kamery policyjnego radiowozu. Prawym pasem jedzie dwóch kierowców motocykli, którzy nie zatrzymują się do kontroli, wykonują niebezpieczne manewry. Kierujący jadą prawym pasem, później zjeżdżają na lewy pas, wracają na prawy. Pod koniec nagrania jeden z kierujących traci panowanie nad motocyklem i przewraca się na prawą stronę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.99 MB)

Pliki do pobrania