KOLEJNY ZŁODZIEJ AKUMULATORÓW WPADŁ W RĘCE POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY ZŁODZIEJ AKUMULATORÓW WPADŁ W RĘCE POLICJANTÓW

Data publikacji 03.03.2021

Kryminalni z białostockiej komendy ustalili kolejnego mężczyznę podejrzanego o kradzieże akumulatorów. Do tej sprawy już wcześniej w ręce mundurowych wpadło trzech 18-latków i jeden 30-latek. Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu białostockiej komendy ustalili kolejną osobę odpowiedzialną za kradzieże akumulatorów. Okazał się nim 27 letni mieszkaniec Białegostoku. Śledczy ustalili, że 27-latek odbywa karę za posiadanie narkotyków i przebywa obecnie w Zakładzie Karnym. Do tej sprawy już wcześniej w ręce mundurowych wpadło trzech 18-latków i jeden 30-latek. Do zdarzeń dochodziło w okresie od października do grudnia ubiegłego roku. Szajka złodziei trudniła się nielegalnym procederem na terenie Białegostoku oraz powiatu białostockiego. Z kilkunastu zaparkowanych pojazdów zniknęły akumulatory. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 30 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty kradzieży oraz po jednym zarzucie usiłowania kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z Kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Odnośnik do artykułu o zatrzymanych złodziejach akumulatorów.

 

  • w środku stoi zatrzymany mężczyzna a po bokach policjanci kryminalni w ubraniach cywilnych
  • policyjny technik kryminalistyki podbiera od zatrzymanego odciski palców. Przykłada jeden palec do skanera, który świeci zielonym światłem.
  • policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki zespolone na ręce