KOLEJNE ZATRZYMANIA W ZWIĄZKU Z KRADZIEŻAMI ROWERÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNE ZATRZYMANIA W ZWIĄZKU Z KRADZIEŻAMI ROWERÓW

Data publikacji 22.02.2021

Białostoccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże rowerów i paserstwo. Okazały się nimi 36-latek i jego 28-letnia znajoma. Do tej sprawy już wcześniej w ręce mundurowych wpadli 33 i 41-latek. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych to ponad 17 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów kradzieży, zaś jego znajoma zarzut paserstwa. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Współpraca policjantów z białostockiej komendy zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i białostockiej „dwójki” pozwoliła zatrzymać dwie osoby podejrzane o kradzieże rowerów oraz paserstwo. Okazali się nimi: 36-letni mieszkaniec Białegostoku i jego 28-letnia znajoma. Do tej samej sprawy już wcześniej został zatrzymany 33-letni podejrzany o kradzieże i 41-letni podejrzany o paserstwo. Para wpadła w ręce policjantów w piątkowy poranek. Do zatrzymań doszło w mieszkaniach na osiedlu Przydworcowe i Bema. Jak ustalili śledczy, podejrzany jest odpowiedzialny za kradzieże 8 jednośladów, do których doszło w Białymstoku, w drugiej połowie minionego roku oraz w połowie stycznia tego roku. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 17 tysięcy złotych. Podczas sprawdzania 33-latka w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest również poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Z kolei 28-latka miała sprzedać do lombardu 2 rowery, które pochodziły z kradzieży. Policjanci odzyskali te dwa skradzione jednoślady, które wkrótce trafią do właścicieli. 36-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów kradzieży, zaś jego znajoma zarzut paserstwa. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odnośnik do artykułu o zatrzymanym złodzieja rowerów. 

Odnośnik do artykułu o zlikwidowanej dziupli z kradzionymi rowerami oraz zatrzymanym do tej sprawy 41-letnim mieszkańcu Białegostoku. 

  • Policjant w ubraniach cywilnych, z założoną czarną kamizelką z napisem „POLICJA”. 
Policjant stoi przed garażem, w którym ustawione są skradzione, odzyskane rowery.
  • Lewe ramię policjanta ubranego w cywilne ubrania, który ma założoną żółtą, odblaskową opaskę z napisem "POLICJA".
  • Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od osoby zatrzymanej, poprzez przyłożenie palca do skanera, który świeci zielonym światłem.
  • Policjant zakłada zatrzymanemu mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • policjanci w ubraniach cywilnych prowadzą zatrzymaną kobietę. Zatrzymana ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • na pierwszym planie ramię policjanta, który ma założoną żółtą opaskę z napisem "policja". Po środku zatrzymany mężczyzna z kajdankami założonymi na ręce trzymane z tyłu. Po prawej policjant w cywilnych ubraniach.

Opis filmu: Pojawia się logo z napisem Komenda Miejska Policji w Białymstoku. Policjant w ubraniach cywilnych, z założoną czarną kamizelką z napisem „POLICJA”. Policjant podchodzi do garażu, otwiera drzwi. W garażu ustawione zabezpieczone rowery. Policjant w cywilnych ubraniach z założoną czarną opaską z napisem „POLICJA”. Kryminalny stoi przy 3 rowerach, ogląda jednoślad. Policjanci w cywilnych ubraniach wyprowadzają z samochodu zatrzymanego mężczyznę. Prowadzą go przez plac. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanej kobiety. Przykłada palce na skaner. Następnie obraca jeden palec na skanerze, który miga zielonym światłem. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny. Przykłada palec na skaner. Policjant zakłada zatrzymanej kajdanki na ręce trzymane z tyłu, blokuje kajdanki. Policjanci wyprowadzają zatrzymaną z budynku i prowadzą ją przez plac. Policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu, blokuje kajdanki. Policjanci wyprowadzają zatrzymanego z budynku i prowadzą go przez plac.

Pliki do pobrania