Komisariat Młodego Policjanta już działa! - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komisariat Młodego Policjanta już działa!

Data publikacji 15.03.2018

Uczyć poprzez zabawę- takie główne zadanie będzie spełniał nowo powstały w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku pokój profilaktyczny. "Komisariat Młodego Policjanta" będzie gościł najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Mundurowi przygotowali milusińskim trzy kąciki tematyczne: ogólnopolicyjny, ruchu drogowego oraz kryminalistyczny.

Dziś Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Wojciech Macutkiewicz wspólnie z zaproszonymi gośćmi- przedszkolakami uroczyście otworzył "Komisariat Młodego Policjanta". Jest to nowo powstała sala profilaktyczna mieszcząca się z budynku Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Przeznaczona jest do edukacji najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. "Komisariat Małego Policjanta" będzie gościł przedszkolaków oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Zorganizowane zostały w nim trzy kąciki tematyczne. Milusińscy z kącika ogólnopolicyjnego dowiedzą się jak jest umundurowany policjant i na czym polega jego służba. Dzieci będą mogły również zobaczyć akcesoria policyjne, np. kajdanki czy megafon policyjny oraz sprawdzić ich zastosowanie. W kąciku ruchu drogowego maluchy dowiedzą się o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Odwiedzający wezmą również udział w praktycznych ćwiczeniach w postaci przejścia po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny oraz regulację ruchem drogowym. Pokój profilaktyczny posiada także kącik kryminalistyczny, w którym dzieci będą odkrywały tajemnice i zagadki kryminalistyczne, w tym także przećwiczą na własnych palcach odbitki linii papilarnych. Po zwiedzeniu każdego kącika tematycznego i prawidłowym wykonaniu poszczególnych zadań dzieci otrzymają na pamiątkę zakładkę, na której będą stawiać pieczątki oraz wspólnie z opiekunem wpiszą się do Księgi Wpisów. Uczyć bezpieczeństwa poprzez zabawę- to będzie głowne zadanie "Komisariatu Młodego Policjanta".

Sala profilaktyczna powstała z inicjatywy szefa białostockich policjantów przy wykorzystaniu środków finansowych Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Jest to pierwsze tego typu policyjne pomieszczenie w regionie przeznaczone do edukacji najmłodszych. Zajęcia w "Komisariacie Młodego Policjanta" będą prowadzić pracownicy i funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz dzielnicowi białostockich komisariatów.