KMP Białystok

Ważna informacja

Polecamy

OSOBY ZAGINIONE
Wykaz punktów kontroli autobusów - WAKACJE 2020
„WIRTUALNY BIEG PO BEZPIECZNE WAKACJE”
KONKURS „KRONIKA WAKACYJNA”
KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ
pomoc a nie przemoc
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
Mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Regionalny System Ostrzegania
Poradnik korzystania z Krajowej Mapy dla osób głuchoniemych
Stop agresji drogowej
Kochasz powiedz stop
rekrutacja
POLICJA PAŃSTWOWA WOJEWÓDZTWA BIAŁOSTOCKIEGO 1919-1939
Ludzie to nie towar
stop sex turystyce
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji

Ruch drogowy

 1. RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

  Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadkomisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 2. BEZPIECZNIE CHCE SIĘ ŻYĆ

  Funkcjonariusze białostockiej drogówki wzięli udział w seminarium pod nazwą „Bezpiecznie - chce się żyć!” zorganizowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas spotkania policjanci przedstawili analizę stanu bezpieczeństwa na podlaskich drogach oraz najczęstsze przyczyny wypadków drogowych

 3. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

  Funkcjonariusze Wydziały Ruchu Drogowego włączyli się w ogólnopolską akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Poprzez takie działania policjanci promują bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. TWOJE ŚWIATŁA TWOJE BEZPIECZEŃSTWO

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku włączyli się w kampanię pod nazwą „Twoje światła–Twoje bezpieczeństwo”. Celem działań jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 5. TURNIEJE I KONKURSY „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”

  Białostoccy policjanci uczestniczyli w organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie białostockim. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 6. GIMBUS

  W ramach działań "Gimbus" policjanci sprawdzali między innymi autobusy przewożące dzieci i młodzież do miejsc nauki. Podczas takich kontroli zwracano szczególną uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy.