ZABIŁ PSA ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

ZABIŁ PSA ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM

Data publikacji 28.10.2020

Policjanci z białostockiej "czwórki" zatrzymali 38 latka podejrzanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna, już dwa dni po zdarzeniu, został zatrzymany na jednym z białostockich osiedli. Pies, którego prawdopodobnie zastrzelił, należał do jego matki. Białostoczanin, okazał się być też osobą poszukiwaną do odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, do Komisariatu Policji IV w Białymstoku zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o zaginięciu psa. Zgłaszająca dodała, że o zastrzelenie psa podejrzewa swojego syna. Kobieta, będąc z policjantami w rejonie swojego domu, wskazała świeży nasyp ziemi. Była przekonana, że właśnie tu, syn zakopał jej czworonoga. Policjanci, w tym technik kryminalistyki, wykopali martwego psa zgłaszającej. W wyniku dalszej intensywnej pracy, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego już dwa dni po zdarzeniu. Mężczyzna, został zatrzymany po południu na jednym z białostockich osiedli. Jak się okazało, 38 latek był też poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności między innymi za kradzież oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Białostoczanin usłyszał już zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Obecnie przebywa już w areszcie.

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

  • policjanci wraz z zatrzymanym mężczyzną, którzy trzymają go za ręce
  • policjant kryminalny, który uzupełnia dokumentację
  • policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu

Opis filmu: Policjant kryminalny ubrany w czarną kurtkę, z założoną żółtą odblaskową opaską z napisem „POLICJA” , zakłada zatrzymanemu mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Najpierw lewy, a później prawy nadgarstek. Dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę, wyprowadzają go z pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Osoby podchodzą do krat w drzwiach, otwierają je i wychodzą na zewnątrz. Policjanci prowadzą zatrzymanego przez plac. Następnie policjanci wchodzą z zatrzymanym mężczyzną do budynku Komendy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 35.94 MB)

Pliki do pobrania