Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 11.09.2020

W poniedziałek policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do piwnicy na Nowym Mieście. 35-latek miał przy sobie też niewielką ilość amfetaminy i ostatecznie usłyszał 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem i zarzut posiadania narkotyków. Tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

 
W poniedziałek, białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o niepokojących odgłosach dochodzących z jednej z piwnic na Nowym Mieście. Zgłaszający dodał, że właścicielki tej piwnicy nie ma w domu, więc najprawdopodobniej doszło do włamania. Funkcjonariusze z białostockiego Oddziału Prewencji Policji natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Tam potwierdzili, że w piwnicy przebywał 35-latek, którego zatrzymali. Mundurowi znaleźli przy nim niewielką ilość białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Śledczy  z białostockiej "czwórki" ustalili, że 35-latek dopuścił się również innych kradzieży z włamaniem, do których doszło na początku września w Centrum miasta, na osiedlu Nowe Miasto i  Bojary. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych przekroczyła 4000 złotych. 35-latek usłyszał 2 zarzuty kradzieży z włamaniem i 3 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania narkotyków.
Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponieważ podejrzany działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.
 
  • Policjant zakładający zatrzymanemu kajdanki
  • Policjanci doprowadzający zatrzymanego
  • Policjant prowadzący zatrzymanego

Opis filmu: film rozpoczyna się napisem : Komenda miejska policji w białymstoku. Następnie osoba zatrzymana podpisuje dokumenty. Następnie na jej ręę zakładane sa kajdanki i policjanci prowadza mężczyznę w kajdankach do radiowozu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12 MB)