Za szybko w obszarze zabudowanym - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Za szybko w obszarze zabudowanym

Data publikacji 06.07.2020

W miniony weekend, policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 14 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli 14 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Funkcjonariusze byli tam, gdzie jest ona najczęściej przekraczana. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek, tuż po 8. 33-latek jechał mercedesem Aleją Niepodległości z prędkością 136 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, w sobotę po 17 na ulicy Ciołkowskiego, pędził porsche z prędkością 161 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Rekordzistą okazał się jednak 34-letni mieszkaniec gminy Choroszcz. W piątek tuż po 17, na Alei Niepodległości, policjanci z białostockiej "drogówki", zatrzymali do kontroli audi. 34-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 168 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Pozostali kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość od 52 do 67 km/h. 13 kierowców natychmiast straciło prawo jazdy, a wobec jednego prowadzone są czynności wyjaśniające w związku z tym, iż podczas kontroli nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.