Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spokanie ze studentami-obcokrajowcami w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania

Data publikacji 17.05.2019

Mundurowi z białostockiej komendy spotkali się ze studentami obcokrajowcami Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Prelekcja dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przepisów obowiązujących na terenie RP.

Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz dzielnicowa z białostockiej „trójki” spotkali się ze studentami obcokrajowcami Wyższej szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku . Podczas prelekcji funkcjonariusze wskazali, gdzie obywatele innych państw mogą uzyskać niezbędną pomoc. Mundurowi omówili także podstawowe kwestie dotyczące przepisów prawnych obowiązujących na terenie RP jak i najczęściej popełnianych wykroczeń porządkowych oraz w ruchu drogowym. Studentom zostały wskazane adresy komisariatów Policji działających na terenie miasta oraz numery alarmowe. Zgromadzonym słuchaczom zaprezentowali także ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jakie zagrożenia można na nią nanieść. Poinformowali również o sposobie działania aplikacji „Moja Komenda”.

 

 

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca mundurowych podczas prelekcji ze studentami
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca mundurowych i studentów obcokrajowców podczas prelekcji w języku angielskim
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca studentów obcokrajowców na spotkaniu z mundurowymi. W tle tablica z numerem alarmowym 112 i informacjami w języku angielskim