Białostoccy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 14.05.2019

Białostoccy policjanci, podczas minionej doby zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich rekordzistą okazał się kierowca renault, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali w ciągu ostatniej doby 6 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany w Królowym Moście. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca citroena porusza się od krawędzi do krawędzi. Przybyli na miejsce mundurowi, zbadali trzeźwość kierowcy i okazało się, że 69-latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei kierowca renault został przekazany funkcjonariuszom na ulicy Orzechowej po "ujęciu obywatelskim" przez innego uczestnika ruchu. 61-latek kierował mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rekordzistą minionej doby okazał się kierowca reanault, który wjechał w auto zgłaszającej na ulicy Wąskiej mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas minionej doby policjanci zatrzymali również 2 innych nietrzeźwych kierowców, którzy mieli od 0,7 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trzeci natomiast kierował pod działaniem środków odurzających. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.