Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” w Surażu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie” w Surażu

Data publikacji 06.09.2017

W Miejsko Gminnym Domu Kultury w Surażu odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z komisariatu w Łapach. Mundurowi prelegenci podczas spotkania rozmawiali z mieszkańcami swojego rejonu na temat poprawy bezpieczeństwa. Omówione zostało funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów. Zebrani mogli ponadto dowiedzieć się m.in. o programie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Spotkanie w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Surażu, które odbyło się w minioną środę w głównej mierze miało na celu weryfikację zagrożeń wskazanych przez mieszkańców, a także zaproponowanie skutecznych mechanizmów ich rozwiązania. W Debacie udział wziął burmistrz Suraża Pan Henryk Łapiński oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane w rejonie funkcjonowania jednostki za pośrednictwem tego narzędzia. Zgromadzonym przybliżono sylwetki dzielnicowych komisariatu i przedstawiono założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wskazano na łatwy sposób skontaktowania się z tymi policjantami dzięki aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej kolejności funkcjonariusze zapoznali uczestników debaty z głównymi obszarami działalności profilaktycznej tutejszej jednostki. Głównym punktem spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali m.in. przekraczania tonażu na moście Strabla-Doktorce i na moście Kowale.