Ruszył program "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszył program "Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce"

Data publikacji 01.07.2016

Od dziś ruszył program „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. By dotrzeć z tym narzędziem do jak najszerszej liczby mieszkańców białostoccy policjanci zorganizowali punkt informacyjny. Mieści się on na ul. Rynek Kościuszki , gdzie przez najbliższe dni funkcjonariusze będą pokazywać mieszkańcom zasady i sposób działania „Mapy…” oraz odpowiadać na nurtujące ich pytania. Zapraszamy!

Dziś Komenda Miejska Policji w Białymstoku wystartowała z nowym programem „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. Pilotażowo zostaje on wdrożony właśnie w naszym województwie oraz w pomorskim i garnizonie stołecznym, a następnie swoim zasięgiem obejmie cały kraj.

Informacje w najważniejszym komponencie „Krajowej mapy … ”  opierają się o sygnały społeczne pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy internetowej. Każdy po kliknięciu linku zamieszczonego na stronach internetowych Policji w całym kraju otworzy „Mapę…” i w sposób interaktywny będzie mógł zamieścić w niej informację o dostrzeżonym zagrożeniu. „Kliknięcie” to i naniesienie zagrożenia na „Mapę…”zobliguje Policję do weryfikacji podanej informacji, a po jej potwierdzeniu do dalszych działań mających na celu neutralizację.

„Mapa …” zawiera również  informacje ze statystyk policyjnych dotyczących m.in. przestępczości na danym terenie, dzięki czemu pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę - zarówno w opinii społecznej jak i w zakresie danych statystycznych.

Funkcjonariusze Komedy Miejskiej Policji w Białymstoku chcąc jak najszerzej zaprezentować to nowe narzędzie utworzyli punkt informacyjny. Przez najbliższe kilka dni będzie on funkcjonował na ul. Rynek Kościuszki. Każdy mieszkaniec uzyska w nim informacje na temat programu oraz szczegółowe instrukcje obsługi tego narzędzia.

Punkt Informacyjny ul. Rynek Kościuszki (plac przy Ratuszu w Białymstoku)  będzie funkcjonował w poniższych termiach:

  • 1 lipca 2016 godz. 11:00-17:00
  • 3 lipca 2016 godz. 11:00-17:00
  • 5 lipca 2016 godz. 12:00-18:00
  • 7 lipca 2016 godz. 12:00-18:00

Zapraszamy do skorzystania!