KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. 56 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystyki Kolarskiej PTTK – z udziałem białostockich policjantów

  Mundurowi z białostockiej drogówki uczestniczyli w 56 Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przewodników Turystyki Kolarskiej PTTK „Supraśl 2016”, gdzie przypomnieli zebranym zasady bezpieczeństwa oraz przepisy drogowe obowiązujące rowerzystów.

 2. Policjanci z odwiedzinami w przedszkolu

  Policjanci ruchu drogowego z Białegostoku cyklicznie spotykają się z przedszkolakami. Rozmawiają z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą milusińskich właściwego postępowania. Tym razem na zakończenie zajęć dzieci otrzymały od mundurowych kamizelki odblaskowe.

 3. „Elki” pod kontrolą

  Policjanci białostockiej drogówki kontrolowali samochody przeznaczone do nauki jazdy. W sumie mundurowi sprawdzili ponad 20 takich aut. W jednym przypadku instruktor stracił dowód rejestracyjny pojazdu.

 4. „Bezpieczny Przedszkolak” z białostockimi policjantami

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku zasiedli w jury Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczny Przedszkolak”. Jak co roku konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 35. Wychowankowie 8 placówek, wyłonieni na etapach eliminacyjnych spośród ponad 50 przedszkoli z naszego województwa, rywalizowali w kilku konkurencjach o zdobycie 1 miejsca.

 5. Działania "Prędkość"

  Policjanci z białostockiej drogówki po raz kolejny włączyli się do przeprowadzanych w całej Polsce działań pod nazwą „Prędkość”. Skontrolowano blisko 230 pojazdów. 125 osób zostało ukaranych mandatami karnymi za wykroczenia w ruchu drogowym, a 2 kierowców straciło prawo jazdy. Jeden z nich nie ma już uprawnień z powodu rażącego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym, natomiast drugi kierowca utratę prawa jazdy zawdzięcza jeździe na tzw. „podwójnym gazie”. Zatrzymany również został kierowca pędzący o ponad 50 km za dużo, wobec którego orzeczono w ubiegłym roku decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 6. Bezpieczeństwo na rowerze

  Policjanci z białostockiej drogówki regularnie kontrolują rowerzystów poruszających się po drogach naszego miasta. Sprawdzenia takie są doskonałą okazją dla mundurowych by rozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas takich kontroli mundurowi również rozdają kamizelki odblaskowe cyklistom, a wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.