KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Trzeźwy poranek – nie dla wszystkich

  Policjanci z białostockiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Tylko przez dwie godziny dzisiejszego ranka funkcjonariusze skontrolowali blisko 250 kierowców. Niestety po raz kolejny nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością. Trzech z nich wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 2. 56 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystyki Kolarskiej PTTK – z udziałem białostockich policjantów

  Mundurowi z białostockiej drogówki uczestniczyli w 56 Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przewodników Turystyki Kolarskiej PTTK „Supraśl 2016”, gdzie przypomnieli zebranym zasady bezpieczeństwa oraz przepisy drogowe obowiązujące rowerzystów.

 3. Policjanci z odwiedzinami w przedszkolu

  Policjanci ruchu drogowego z Białegostoku cyklicznie spotykają się z przedszkolakami. Rozmawiają z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą milusińskich właściwego postępowania. Tym razem na zakończenie zajęć dzieci otrzymały od mundurowych kamizelki odblaskowe.

 4. „Elki” pod kontrolą

  Policjanci białostockiej drogówki kontrolowali samochody przeznaczone do nauki jazdy. W sumie mundurowi sprawdzili ponad 20 takich aut. W jednym przypadku instruktor stracił dowód rejestracyjny pojazdu.

 5. „Bezpieczny Przedszkolak” z białostockimi policjantami

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku zasiedli w jury Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczny Przedszkolak”. Jak co roku konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 35. Wychowankowie 8 placówek, wyłonieni na etapach eliminacyjnych spośród ponad 50 przedszkoli z naszego województwa, rywalizowali w kilku konkurencjach o zdobycie 1 miejsca.

 6. Działania "Prędkość"

  Policjanci z białostockiej drogówki po raz kolejny włączyli się do przeprowadzanych w całej Polsce działań pod nazwą „Prędkość”. Skontrolowano blisko 230 pojazdów. 125 osób zostało ukaranych mandatami karnymi za wykroczenia w ruchu drogowym, a 2 kierowców straciło prawo jazdy. Jeden z nich nie ma już uprawnień z powodu rażącego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym, natomiast drugi kierowca utratę prawa jazdy zawdzięcza jeździe na tzw. „podwójnym gazie”. Zatrzymany również został kierowca pędzący o ponad 50 km za dużo, wobec którego orzeczono w ubiegłym roku decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.