KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pirat drogowy zatrzymany przez Policję

  Dzięki szybkim działaniom policjanci z białostockiej drogówki ustalili dane kierującego oplem, który we środę na ulicy Ciołkowskiego wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i omal nie potrącił rowerzysty. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w samochodzie innego uczestnika ruchu. 50-latek z opla już następnego dnia po zdarzeniu stracił już prawo jazdy, a jego skrajnie nieodpowiedzialnym postępowaniem na drodze zajmie się teraz sąd.

 2. Niechronieni uczestnicy ruchu

  Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 3. Miał ponad 2 promile

  Policjanci z Łap zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę nissana. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał blisko 2,3 promila. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 4. Działania prędkość

  Ponad 100 ukaranych mandatami kierowców za przekroczenie prędkości to wynik akcji „Prędkość” przeprowadzonej przez białostocką drogówkę w miniony weekend.

 5. "Trzeźwy poranek"

  Mundurowi drogówki wraz z dzielnicowymi z III-go białostockiego komisariatu w ramach działań „Trzeźwy poranek”, kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po Białymstoku. Okazało się, że wśród blisko 220 osób, których trzeźwość sprawdzili mundurowi, jedna znajdowała się pod wpływem alkoholu.

 6. Zginął motocyklista – jechał bez kasku

  37-latek wsiadł na motocykl bez kasku. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ceglane ogrodzenie. Mężczyzna zginął na miejscu. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zdrowy rozsądek – życie jest tylko jedno!