KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

  Pieszy zginął pod kołami nissana na drodze Supraśl–Krynki. Mężczyzna mimo, ze poruszał po zmroku poza terenem zabudowanym, nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policjanci apelujemy do pieszych aby byli ostrożni i nosili odblaski.

 2. Surowa kara dla kierowcy mercedesa

  Zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – to kara dla pijanego 40-latka kierującego mercedesem, którego w tym tygodniu zatrzymał jeden z funkcjonariuszy białostockiej drogówki.

 3. Nietrzeźwi za kierownicą

  Dwie kolizje i dwaj pijani kierowcy. Oprócz nich jeszcze jeden kierujący, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wszystkim trzem mężczyznom białostoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

 4. Białostoccy policjanci w trosce o pieszych

  Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 5. Białostocki mundurowy w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

  Policjant białostockiej drogówki będąc w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. 40-latek jechał mercedesem od krawężnika do krawężnika. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż stracił je właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 6. Trzeźwość i prędkość

  Prawie 1200 kontroli trzeźwości kierowców oraz blisko 500 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym blisko 160 to przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekt weekendowych działań policjantów białostockiej drogówki. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością za kierownicą. Pięć osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, straciło prawa jazdy i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.