KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo – nośmy odblaski!

  Policjanci z białostockiej drogówki apelują o używanie przez dzieci i dorosłych elementów odblaskowych, które poprawiają bezpieczeństwo, a nawet mogą uratować życie. Okres zimowy, z uwagi na pogorszenie warunków pogodowych i szybko zapadający zmrok, zwiększa zagrożenie na drogach. To właśnie piesi stanowią w tym czasie grupę szczególnego ryzyka. Nieostrożne wejście na jezdnię, często wprost pod nadjeżdżający pojazd, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, czy w końcu niedostateczna widoczność pieszego na drodze - to główne przyczyny wypadków z udziałem tej grupy.

 2. Białostoccy policjanci na rzecz bezpieczeństwa na drogach

  Wczoraj białostoccy policjanci od wczesnych godzin rannych kontrolowali trzeźwość kierowców na drogach dojazdowych do Wasilkowa. Mundurowi sprawdzili ponad 460 kierujących.

 3. Profilaktyka w zakresie zagrożeń już od najmłodszych lat

  Policjanci pionu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z pracownikiem białostockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego spotkali się z przedszkolakami. Odwiedzono Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne w Białymstoku przy ul. Ciepłej i Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Świat” w Grabówce.

 4. Białostoccy policjanci na rzecz ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem pieszych

  Mundurowi z białostockiej drogówki wspólnie z dzielnicowymi komisariatów terenowych, w ramach działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych, sprawdzają czy zarówno kierowcy jak i niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi przestrzegają przepisów. Przy okazji policjanci wręczają tej szczególnej grupie uczestników ruchu drogowego elementy odblaskowe. Wszystko po to, by zminimalizować ilość zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

 5. Białostoccy policjanci z myślą o pieszych…

  Białostoccy mundurowi w trosce o pieszych przeprowadzili kolejną akcję ukierunkowaną na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 6. Białostocka drogówka przeprowadziła działania „Piesi”

  Mundurowi z białostockiej drogówki w ramach działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych, sprawdzali czy zarówno kierowcy jak i niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi, przestrzegają przepisów. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który w terenie zabudowanym jechał 115 km/h.