KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego…

  Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą zwracać uwagę na innych użytkowników dróg. Szczególnie jednak dotyczy to pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Mając na uwadze bezpieczeństwo tej grupy - białostocka drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 2. "Trzeźwy Poranek" w Zabłudowie

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Tym razem pod lupą mundurowych byli kierowcy z Zabłudowa. Wśród zbadanych nie było nietrzeźwych.

 3. RUSZYŁA KAMPANIA „NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU”

  Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.

 4. Z myślą o bezpieczeństwie na białostockich drogach…

  Wczorajszego i dzisiejszego ranka policjanci białostockiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierujących. Tym razem pod lupą mundurowych znaleźli się podróżujący w kierunku Zabłudowa, Stanisławowa oraz poruszający się w stronę białostockiej giełdy samochodowej. Wśród ponad 1100 sprawdzonych osób cztery znajdowały się pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni kierowcy natychmiast stracili prawo jazdy. Wszyscy teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 5. Sukces podlaskich policjantów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku najlepsi w kraju. Asp. Rafał Sokólski okazał się najlepszym policjantem w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, a razem z kolegą z wydziału mł. asp. Danielem Urbańskim byli również najlepszą drużyną konkursu. Gratulujemy!

 6. Nietrzeźwy czwartek

  Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj dwoje pijanych kierowców, kobietę i mężczyznę. Oboje mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiedli za kierownice swoich pojazdów. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze będą tłumaczyc się przed sądem.