KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Surowa kara dla kierowcy mercedesa

  Zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – to kara dla pijanego 40-latka kierującego mercedesem, którego w tym tygodniu zatrzymał jeden z funkcjonariuszy białostockiej drogówki.

 2. Nietrzeźwi za kierownicą

  Dwie kolizje i dwaj pijani kierowcy. Oprócz nich jeszcze jeden kierujący, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wszystkim trzem mężczyznom białostoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a ich dalszym losem zajmie się sąd.

 3. Białostoccy policjanci w trosce o pieszych

  Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 4. Białostocki mundurowy w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

  Policjant białostockiej drogówki będąc w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. 40-latek jechał mercedesem od krawężnika do krawężnika. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż stracił je właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 5. Trzeźwość i prędkość

  Prawie 1200 kontroli trzeźwości kierowców oraz blisko 500 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym blisko 160 to przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekt weekendowych działań policjantów białostockiej drogówki. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością za kierownicą. Pięć osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, straciło prawa jazdy i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 6. Ciężarówki i „busy” pod kontrolą

  Policjanci białostockiej drogówki przeprowadzili działania, podczas których kontrolowali samochody ciężarowe i pojazdy typu „bus” poruszające się po drogach powiatu. Mundurowi sprawdzili w sumie 140 takich aut, 126 kierowców ukarali mandatami oraz w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych.