KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policjanci doskonalili technikę jazdy

  Białostoccy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu techniki jazdy radiowozem. Podczas szkolenia mundurowi omawiali także zasady prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółową diagnostykę aut.

 2. Potrącenie – policjanci apelują

  Kierujący dodgem potrącił przechodzącą na zielonym świetle przez przejście dla pieszych 61-latkę. W wyniku zdarzenia kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala. 43-latek stracił prawo jazdy, a dalej jego postępowaniem zajmie się sąd. Białostoccy policjanci apelują do kierowców i pieszych o ostrożność i rozwagę.

 3. Przekroczył prędkość, był pijany, wiózł nastolatków pod wpływem alkoholu

  Zatrzymany do kontroli przez policjantów białostockiej drogówki 43-latek przekroczył prędkość o ponad 30 km/h oraz jechał bez włączonych świateł. Okazało się, że kierujący był pijany i podwoził samochodem dwóch nieletnich także będących pod wpływem alkoholu. 15 i 16-latek zostali przekazani rodzicom, natomiast mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 4. Uciekał przed Policją, bo był pijany

  26-letni kierowca renault zignorował sygnał policjanta nakazujący zatrzymanie pojazdu i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało był nietrzeźwy – miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy, a jego postępowaniem zajmie się teraz sąd.

 5. Ponad 700 kierowców przebadanych w trzeźwym poranku

  Policjanci z białostockiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Tylko dzisiejszego ranka funkcjonariusze skontrolowali blisko 750 kierowców. Niestety po raz kolejny nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

 6. Działania białostockiej drogówki

  Policjanci z białostockiej drogówki w związku z rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili w ostatnich dniach wzmożone kontrole wszystkich uczestników ruchu. Niestety i tym razem nie obyło się bez mandatów oraz kierowców zatrzymanych za jazdę na „podwójnym gazie”.