KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Z myślą o bezpieczeństwie na drogach

  Policjanci z białostockiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Tylko przez trzy godziny dzisiejszego ranka funkcjonariusze skontrolowali blisko 1800 kierowców. Niestety po raz kolejny nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością. Trzech z nich wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 2. Działania trzeźwość

  Wczorajszego popołudnia policjanci białostockiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierujących. Tym razem pod lupą mundurowych znaleźli się podróżujący w kierunku Łap. Wśród ponad 150 sprawdzonych osób jedna znajdowała się pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

 3. Ciężarówki pod kontrolą

  Policjanci białostockiej drogówki kontrolowali pojazdy ciężarowe poruszające się po drogach miasta i powiatu. W sumie mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt takich pojazdów. Okazało się, że najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierowców ciężarówek to przekraczanie dozwolonej prędkości.

 4. „Trzeźwy poranek” w Białymstoku

  Dzisiaj rano policjanci białostockiej drogówki, w ramach działań „Trzeźwy poranek”, kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu. Okazało się, że wśród blisko 1200 osób, których stan trzeźwości sprawdzili mundurowi, tylko jedna wykazała się nieodpowiedzialnością za kierownicą i prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu.

 5. Policjanci doskonalili technikę jazdy

  Białostoccy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu techniki jazdy radiowozem. Podczas szkolenia mundurowi omawiali także zasady prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółową diagnostykę aut.

 6. Potrącenie – policjanci apelują

  Kierujący dodgem potrącił przechodzącą na zielonym świetle przez przejście dla pieszych 61-latkę. W wyniku zdarzenia kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala. 43-latek stracił prawo jazdy, a dalej jego postępowaniem zajmie się sąd. Białostoccy policjanci apelują do kierowców i pieszych o ostrożność i rozwagę.