KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Białostoccy policjanci w trosce o pieszych

  Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 2. Białostocki mundurowy w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

  Policjant białostockiej drogówki będąc w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. 40-latek jechał mercedesem od krawężnika do krawężnika. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż stracił je właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 3. Trzeźwość i prędkość

  Prawie 1200 kontroli trzeźwości kierowców oraz blisko 500 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym blisko 160 to przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekt weekendowych działań policjantów białostockiej drogówki. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością za kierownicą. Pięć osób, które zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, straciło prawa jazdy i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 4. Ciężarówki i „busy” pod kontrolą

  Policjanci białostockiej drogówki przeprowadzili działania, podczas których kontrolowali samochody ciężarowe i pojazdy typu „bus” poruszające się po drogach powiatu. Mundurowi sprawdzili w sumie 140 takich aut, 126 kierowców ukarali mandatami oraz w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych.

 5. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach

  Kierowca volkswagena stracił prawo jazdy za ominięcie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych. O całym zdarzeniu mundurowi dowiedzieli się z upublicznienia nagrania przez innego uczestnika ruchu drogowego. Policjanci zadziałali błyskawicznie ustalając i karząc pirata drogowego. Mundurowi apelują o rozwagę, ostrożność i wyobraźnię oraz ostrzegają, że nie będzie żadnej pobłażliwości w stosunku do piratów drogowych!

 6. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.