KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kontrole gimbusów

  Mundurowi z białostockiej drogówki kontynuują kontrole autobusów szkolnych na terenie powiatu. Od końca wakacji skontrolowali już ponad 40 gimbusów. W jednym przypadku zatrzymali dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

 2. Kontrole gimbusów

  Policjanci białostockiej drogówki rozpoczęli kontrolę autobusów przewożących dzieci i młodzież do miejsca nauki. Podczas akcji mundurowi sprawdzą wszystkie gimbusy na terenie powiatu. Dodatkowo funkcjonariusze weryfikują także prawidłowość oznakowania dróg wokół szkół. Działania te są częścią ogólnopolskiej akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”.

 3. „Trzeźwy poranek” w Michałowie

  Policjanci białostockiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Tym razem funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców przejeżdżających przez Michałowo. Okazało się, że jeden ze skontrolowanych kierujących znajdował się pod wpływem alkoholu.

 4. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego…

  Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą zwracać uwagę na innych użytkowników dróg. Szczególnie jednak dotyczy to pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Mając na uwadze bezpieczeństwo tej grupy - białostocka drogówka przeprowadziła działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 5. "Trzeźwy Poranek" w Zabłudowie

  Policjanci z drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Tym razem pod lupą mundurowych byli kierowcy z Zabłudowa. Wśród zbadanych nie było nietrzeźwych.

 6. RUSZYŁA KAMPANIA „NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU”

  Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.