KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania białostockiej drogówki

  Policjanci z białostockiej drogówki w związku z rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili w ostatnich dniach wzmożone kontrole wszystkich uczestników ruchu. Niestety i tym razem nie obyło się bez mandatów oraz kierowców zatrzymanych za jazdę na „podwójnym gazie”.

 2. Potrącenie na przejściu

  Dzisiejszego ranka doszło do potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jedna z nich, 91-letnia kobieta zginęła miejscu. Druga, 77-latka, odniosła lekkie obrażenia. 51-letni kierowca suzuki stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 3. "Elki" pod kontrolą

  Wczoraj mundurowi z białostockiej drogówki kontrolowali samochody nauki jazdy. W sumie sprawdzili ponad 20 takich aut. Tym razem nieprawidłowości nie stwierdzono. Wszystkie przeprowadzone kontrole wypadły się pomyślnie.

 4. Trzeźwy poranek w powiecie białostockim

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych białostoccy policjanci skontrolowali ponad 1000 pojazdów poruszających się po terenie gmin Supraśl i Juchnowiec Kościelny. Niestety okazało się, że czworo kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 5. Ciężarówki pod kontrolą

  Wczoraj policjanci z białostockiej drogówki kontrolowali pojazdy ciężarowe poruszające się po drogach powiatu i naszego miasta. Okazało się, że najczęstsze wykroczenie kierowców ciężarówek to przekraczanie dozwolonej prędkości. Na ponad stu skontrolowanych mandaty dostało za ten czyn prawie 20.

 6. Niechronieni uczestnicy ruchu – działania białostockiej drogówki

  Wszyscy wiemy, że będąc zmotoryzowanym uczestnikiem ruchu drogowego musimy zwracać baczną uwagę na wszystkich, którzy poruszają się po drogach, zwłaszcza na niechronionych uczestników ruchu - pieszych. Niestety nie wszyscy piesi wiedzą, że kierowca nie ma szans zatrzymać samochodu, gdy nagle z pobocza na jezdnię wbiega człowiek lub gdy ubrany na szaro idzie po zmroku po drodze.