KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

  1. „Bezpieczny Przedszkolak” z białostockimi policjantami

    Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku zasiedli w jury Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy „Bezpieczny Przedszkolak”. Jak co roku konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe Nr 35. Wychowankowie 8 placówek, wyłonieni na etapach eliminacyjnych spośród ponad 50 przedszkoli z naszego województwa, rywalizowali w kilku konkurencjach o zdobycie 1 miejsca.

  2. Działania "Prędkość"

    Policjanci z białostockiej drogówki po raz kolejny włączyli się do przeprowadzanych w całej Polsce działań pod nazwą „Prędkość”. Skontrolowano blisko 230 pojazdów. 125 osób zostało ukaranych mandatami karnymi za wykroczenia w ruchu drogowym, a 2 kierowców straciło prawo jazdy. Jeden z nich nie ma już uprawnień z powodu rażącego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym, natomiast drugi kierowca utratę prawa jazdy zawdzięcza jeździe na tzw. „podwójnym gazie”. Zatrzymany również został kierowca pędzący o ponad 50 km za dużo, wobec którego orzeczono w ubiegłym roku decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

  3. Bezpieczeństwo na rowerze

    Policjanci z białostockiej drogówki regularnie kontrolują rowerzystów poruszających się po drogach naszego miasta. Sprawdzenia takie są doskonałą okazją dla mundurowych by rozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas takich kontroli mundurowi również rozdają kamizelki odblaskowe cyklistom, a wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  4. Białostoccy policjanci w trosce o edukację najmłodszych

    Policjanci z białostockiej drogówki z kolejną wizytą u najmłodszych. Tym razem edukowali przedszkolaków z zasad ruchu drogowego oraz budowy roweru, a wszystko po to, by już od dzieciństwa wpajać i kształtować umiejętności bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

  5. Z myślą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

    Policjanci białostockiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach, a także wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom systematycznie prowadzą działania zarówno w Białymstoku jak i na terenie ościennych gmin.

  6. Rozkwita sezon rowerowy – zadbajmy o bezpieczeństwo jednośladów

    Tylko w ostatnich dwóch dniach na terenie miasta doszło do trzech kradzieży rowerów. Mimo, że jednoślady były zabezpieczone nie przeszkodziło to złodziejom w ich zaborze. Również wczoraj mundurowi odnaleźli jeden z takich skradzionych pojazdów, który wrócił do prawowitego właściciela. Mając na uwadze, że sezon rowerowy już się rozpoczął jak również biorąc pod uwagę, ostatnie zdarzenia białostoccy policjanci rozpoczynają intensywne kontrole jednośladów poruszających się po Białymstoku i powiecie.