KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. „Błysk” białostockiej drogówki

  W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z białostockiej drogówki wspierani przez strażników miejskich rozpoczęli cykliczne działania „BŁYSK”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy osób.

 2. Bezpieczna droga do szkoły z białostockimi policjantami

  Od początku września białostoccy policjanci prowadzą cykliczne spotkania z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem spotkali się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku.

 3. Pirat drogowy zatrzymany przez Policję

  Dzięki szybkim działaniom policjanci z białostockiej drogówki ustalili dane kierującego oplem, który we środę na ulicy Ciołkowskiego wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i omal nie potrącił rowerzysty. Zdarzenie zarejestrowała kamera zamontowana w samochodzie innego uczestnika ruchu. 50-latek z opla już następnego dnia po zdarzeniu stracił już prawo jazdy, a jego skrajnie nieodpowiedzialnym postępowaniem na drodze zajmie się teraz sąd.

 4. Niechronieni uczestnicy ruchu

  Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

 5. Miał ponad 2 promile

  Policjanci z Łap zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę nissana. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał blisko 2,3 promila. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 6. Działania prędkość

  Ponad 100 ukaranych mandatami kierowców za przekroczenie prędkości to wynik akcji „Prędkość” przeprowadzonej przez białostocką drogówkę w miniony weekend.