KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Z myślą o bezpieczeństwie na białostockich drogach…

  Wczorajszego i dzisiejszego ranka policjanci białostockiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierujących. Tym razem pod lupą mundurowych znaleźli się podróżujący w kierunku Zabłudowa, Stanisławowa oraz poruszający się w stronę białostockiej giełdy samochodowej. Wśród ponad 1100 sprawdzonych osób cztery znajdowały się pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni kierowcy natychmiast stracili prawo jazdy. Wszyscy teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

 2. Sukces podlaskich policjantów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku najlepsi w kraju. Asp. Rafał Sokólski okazał się najlepszym policjantem w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, a razem z kolegą z wydziału mł. asp. Danielem Urbańskim byli również najlepszą drużyną konkursu. Gratulujemy!

 3. Nietrzeźwy czwartek

  Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj dwoje pijanych kierowców, kobietę i mężczyznę. Oboje mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiedli za kierownice swoich pojazdów. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze będą tłumaczyc się przed sądem.

 4. Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł – zatrzymali go policjanci

  Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który najpierw uderzył w jadący przed nim pojazd, a następnie nie zatrzymał się i uciekł. Badanie trzeźwości 36-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się także, że już wcześniej stracił prawo jazdy właśnie za jazdę „na podwójnym gazie”. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

 5. Białostoccy policjanci kontrolowali miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

  Policjanci białostockiej drogówki sprawdzali, czy na miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych parkują tylko kierowcy mający do tego uprawnienia. Okazało się, że nie wszyscy postawili tam swoje samochody zgodnie z przepisami.

 6. Z myślą o bezpieczeństwie na drogach

  Wczoraj białostoccy policjanci w ciągu zaledwie kilku godzin skontrolowali blisko 1000 kierowców. Wszyscy kierujący wykazali się odpowiedzialnością i za kierownice wsiedli trzeźwi.