KMP Białystok

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Potrącenie na przejściu

  Dzisiejszego ranka doszło do potrącenia dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jedna z nich, 91-letnia kobieta zginęła miejscu. Druga, 77-latka, odniosła lekkie obrażenia. 51-letni kierowca suzuki stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 2. "Elki" pod kontrolą

  Wczoraj mundurowi z białostockiej drogówki kontrolowali samochody nauki jazdy. W sumie sprawdzili ponad 20 takich aut. Tym razem nieprawidłowości nie stwierdzono. Wszystkie przeprowadzone kontrole wypadły się pomyślnie.

 3. Trzeźwy poranek w powiecie białostockim

  Dzisiaj od wczesnych godzin porannych białostoccy policjanci skontrolowali ponad 1000 pojazdów poruszających się po terenie gmin Supraśl i Juchnowiec Kościelny. Niestety okazało się, że czworo kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 4. Ciężarówki pod kontrolą

  Wczoraj policjanci z białostockiej drogówki kontrolowali pojazdy ciężarowe poruszające się po drogach powiatu i naszego miasta. Okazało się, że najczęstsze wykroczenie kierowców ciężarówek to przekraczanie dozwolonej prędkości. Na ponad stu skontrolowanych mandaty dostało za ten czyn prawie 20.

 5. Niechronieni uczestnicy ruchu – działania białostockiej drogówki

  Wszyscy wiemy, że będąc zmotoryzowanym uczestnikiem ruchu drogowego musimy zwracać baczną uwagę na wszystkich, którzy poruszają się po drogach, zwłaszcza na niechronionych uczestników ruchu - pieszych. Niestety nie wszyscy piesi wiedzą, że kierowca nie ma szans zatrzymać samochodu, gdy nagle z pobocza na jezdnię wbiega człowiek lub gdy ubrany na szaro idzie po zmroku po drodze.

 6. Poszukujemy świadków wypadku

  Policjanci z Komisariatu Policji IV w Białymstoku szukają świadków wypadku drogowego.